logo

21. ročník medzinárodnej súťaže robotov
on-line podujatie

Istrobot 2021

Žiaľ, pre pandémiu coronavírusu sa ani ten tento ročník súťaže v tej podobe ako ho poznáte, neuskutoční. Povzbudení úspechom minuloročnej virtuálnej Voľnej jazdy, sme sa rozhodli uskutočniť aspoň on-line súťaže. Postupne budeme zverejňovať novinky a pravidlá.

Minuloročná kategória - Voľná jazda, prebehne aj tento rok diaľkovo. Do 10. 5. sa môžete prihlasovať, registrovaní súťažiaci potom nahrajú svoje video, fotky a dokumentáciu o svojom robotovi. Porotcovia z takto zdokumentovaných projektov vyberú tri, ktoré si zaslúžia ocenenie.

Dôležité termíny

  • 15. 3. 2021 - deadline objednávok na tlač súťažnej dráhy
  • 10. 5. 2021 - uzávierka prihlášok
  • 17. 5. 2021 - nahrávanie dokumentácie
  • 25. 5. 2021 - Stopár Live + zverejnenie videí z Voľnej jazdy
  • 27. 5. 2021 - Sklad kečupov Live
  • 31. 5. 2021 - hodnotenie porotou a vyhlásenie výsledkov
  • neurčené - verejná prezentácia

Kečup on-line 2021

Ďalšia on-line kategória bude V sklade kečupu a tentoraz bez súperiaceho robota. V deň súťaže sa pripojíte, predvediete výkon svojho robota a my vám odmeriame čas. Aby to však bolo napínavejšie, nebudete vopred poznať persné rozmiestnenie plechoviek.

Súťažnú dráhu si vytlačíte a zlepíte, alebo dáte vytlačiť na formát A0. V prípade záujmu môžeme súťažiacim poslať vytlačené dráhy na trvanlivejšom materiáli, ktorý sa používa na bannery (PVC plachtovina 340g/m2). Treba len vyplniť prihlášku do 15. 3. aj s uvedením presnej poštovej adresy a poukázať na účet IBAN SK59 8330 0000 0021 0032 7421 sumu 24,- €.

Stopár on-line 2021

Kategória Stopár sa takisto uskutoční on-line a to na vopred známej dráhe. V deň súťaže sa pripojíte, predvediete svojho robota a my vám odmeriame čas. Aby to však bolo napínavejšie, nebudete vopred poznať rozmiestnenie prekážok.

Súťažnú dráhu si vytlačíte a zlepíte, alebo dáte vytlačiť na formát A0. V prípade záujmu môžeme súťažiacim poslať vytlačené dráhy na trvanlivejšom materiáli, ktorý sa používa na bannery (PVC plachtovina 340g/m2). Treba len vyplniť prihlášku do 15. 3. aj s uvedením presnej poštovej adresy a poukázať na účet IBAN SK59 8330 0000 0021 0032 7421 sumu 14,- €.

Kategórie a pravidlá

Roboty súťažia v nasledujúcich kategóriách:

ico

Stopár

Robot - stopár má čo najrýchlejšie prejsť zadanú dráhu a zdolať všetky jej nástrahy. Na dráhe sú umiestnené rozličné prekážky, napríklad prerušenie čiary alebo tehlička, ktorú treba obísť.

ico

V sklade kečupu

V tejto kategórii je úlohou zostrojiť robota, ktorý dokáže správne usporiadať konzervy s paradajkovým pretlakom v sklade. Tento rok súťaží len jeden robot, vyhráva ten, ktorý najrýchlejšie splní úlohu.

ico

Voľná jazda

Táto on-line kategória je určená na predvádzanie vašich robotov. Každý súťažiaci môže predviesť vo videu všetko, čo jeho robot dokáže. O víťazovi rozhodne porota na základe videoprezentácie robota

ico

Spoločné pravidlá

Naďalej platia pre všetky kategórie spoločné pravidlá týkajúce sa hlavne bezpečnosti a použitých materiálov.

Ochrana osobných údajov (GDPR)

Registráciou a vyplnením prihlášky na súťaž Istrobot účastníci súhlasia so zverejnením svojich osobných údajov v podobe prihlášky, štartovej listiny a výsledkov na webe súťaže (istrobot.sk a robotika.sk). Mená víťazov sa môžu objaviť aj v tlačovej správe a médiach, ako aj na sociálnych sieťach (facebook, Instagram, YouTube). Súťažiaci súhlasí so zverejnením svojho videa na stránkach súťaže a sociálnych sieťach (napr. istrobot.sk, robotika.sk, facebook, Instagram, YouTube) samozrejme s uvedením autora.