[Freescale]

The Freescale Cup(Praha, 3. apríla 2012) Pražská ČVUT hostí The Freescale Cup EMEA 2012. Slovenskú technickú univerzitu v Bratislave reprezentujú tri tímy, ktoré zvíťazili vo februárovom univerzitnom kole. Viac ako 200 študentov z Čiech, Francúzska, Nemecka, Ruska a ďalších krajín predvedie svoje schopnosti.

Linky:


 


Praha - The Freescale Cup 2012.

Spravodajstvo

Všetky tri autíčka sme doviezli v poriadku a počas veľmi obmedzeného časového priestoru na testovanie sa podarilo každému ako-tak zajazdiť. Žiaľ, viac ako raz sa nám pre veľký počet účastníkov na dráhu nepodarilo dostať. Držme palce:

 1. Team T-1
  • Norbert Gál
  • Gabriel Hencze
 2. Pure Drive
  • Dominik Mäsiar
  • Lukáš Minářík
  • Ján Koscelanský
 3. Team 3,14
  • Andrej Bendžo
  • Marek Lászlo


 


Všetky tri tímy z STU sú pripravené.


 


Trať je pripravená.


 


Autíčka sú pripravené.

1. kvalifikačné kolo - sklamanie!

Z celkového počtu 34 súťažiacich tímov postúpilo do finále len 13. Pod neúspech sa podpísali zlé podmienky na testovanie, málo, veľmi málo času a smola. Študentské tímy (nielen naše) boli sklamné a nebolo im veľmi do reči. Na nálade nepridali ani "operatívne" zmeny v pravidlách, ktoré boli väčšinou skôr k horšiemu.


 


Team STU Pure Drive pred štartom kvalifikácie.

Napriek tomu máme aj naďalej šancu na úspech. Za STU postupuje tím T-1, takže aj zajtra to bude pre nás istotne napínavé.


 


Postupujúci team STU T-1 pri kontrole EM vyžarovania
na spektrálnom RF analyzátore.

Druhý deň: prekvapenie - 2. kvalifikačné kolo

Organizátori znova rozprúdili krv v žilách sútažiacich tímov. Po dlhotrvajúcej nočnej diskusii vzali naše pripomienky vážne a dnes ráno otvorili dráhy na ďalšie testovanie a umožnili postup do finále ďalším dvom tímom, ktoré budú tesne pred obedom bojovať o postup. Budú medzi nimi aj študenti STU?

Skvelé -- postupujeme!

V neuveriteľne dramatickom a napínavom súboji tých 21 tímov, ktoré včera nepostúpili napokon skončili chlapci z STU na prvých dvoch miestach! Takže ponúknutú šancu sme skutočne využili dokonale a vo finále tak budeme mať najsilnejšie zastúpenie zo všetkých univerzít. Vo finále uvidíme všetky tri tímy z STU!!!

Po obede budeme s napätím sledovať ako budú prebiehať finálové jazdy. Časy z kvalifikácie sú pre nás veľmi sľubné. Vo finále je len 15 tímov, z toho až tri z FEI STU!

Napínavé finále s radostným koncom

Tak sa to napokon podarilo. Tím 3,14 skončil so stratou niekoľkých milisekúnd na fantastickom druhom mieste. Tím T-1 skončil štvrtý, akurát Pure Drive mali smolu a nevysvetliteľná porucha poslala autíčko mimo dráhy. Gratulujeme!!!


 


Ťažko získaná trofej.


Video z víťaznej jazdy.


 


Marek Lászlo a Andrej Bendžo preberajú cenu od generálneho
manažéra Freescale Steva Wainwrighta (vľavo) a riaditeľa
univerzitného programu Andyho Mastronardiho (vpravo).

Komentáre


(C) Robotika.SK