logo

24. ročník medzinárodnej súťaže robotov
20. 4. 2024 FEI STU Bratislava

Istrobot 2024

Istrobot 2024 sa uskutoční v sobotu 20. apríla 2024 v Bratislave, v priestoroch FEI STU. K minuloročným kategóriam Stopár, Sklad kečupu a Voľná jazda, pribudne v tomto ročníku znova Myš v bludisku a nová kategória LegoSumo.

Dôležité termíny

  • 2. 4. 2024 - deadline prihlášok
  • 20. 4. 2024 - súťažný deň

Kategórie a pravidlá

Roboty súťažia v nasledujúcich kategóriách:

ico

Stopár

Robot - stopár má čo najrýchlejšie prejsť zadanú dráhu a zdolať všetky jej nástrahy. Na dráhe sú umiestnené rozličné prekážky, napríklad prerušenie čiary alebo tehlička, ktorú treba obísť.

ico

V sklade kečupu

V tejto kategórii je úlohou zostrojiť robota, ktorý dokáže správne usporiadať konzervy s paradajkovým pretlakom v sklade. Súťažia vždy dva roboty, vyhráva ten, ktorý nazbiera viac plechoviek.

ico

LegoSumo

Dva roboty sa vytláčajú z kruhového ringu a ten silnejší zvíťazí. V tejto kategórií súťažia len roboty z Lega.

ico

Myš v bludisku

Autonómny robot - myš má čo najrýchlejšie nájsť cestu bludiskom. Pri hľadaní cesty bludiskom sa dá použiť pravidlo pravej, resp. ľavej ruky, ale takáto cesta nebude najkratšia.

`
ico

Voľná jazda

Táto kategória je určená na predvádzanie vašich robotov. Každý súťažiaci môže predviesť všetko, čo jeho robot dokáže. O víťazovi rozhodne porota na základe prezentácie robota a rozhovoru s autorom

ico

Spoločné pravidlá

Naďalej platia pre všetky kategórie spoločné pravidlá týkajúce sa hlavne bezpečnosti a použitých materiálov.

Ochrana osobných údajov (GDPR)

Registráciou a vyplnením prihlášky na súťaž Istrobot účastníci súhlasia so zverejnením svojich osobných údajov v podobe prihlášky, štartovej listiny a výsledkov na webe súťaže (istrobot.sk a robotika.sk). Mená víťazov sa môžu objaviť aj v tlačovej správe a médiach, ako aj na sociálnych sieťach (facebook, Instagram, YouTube). Súťažiaci súhlasí so zverejnením svojho videa na stránkach súťaže a sociálnych sieťach (napr. istrobot.sk, robotika.sk, facebook, Instagram, YouTube) samozrejme s uvedením autora.

Fotografovanie a video: Naše podujatia sú verejné. Vaše osobné údaje v rozsahu fotografií a videozáznamov, týkajúce sa osoby účastníka alebo jeho prejavov osobnej povahy v súvislosti s vašou účasťou na podujatí, spracúvame za účelom ich získania (vyhotovenia) a použitia, a to formou ich zverejnenia na webovej stránke robotika.sk a istrobot.sk, na sociálnych sieťach, v tlačových správach a u spoluorganizátorov a na účel propagácie organizátorov a robotiky. Vezmite, prosím, na vedomie, že počas podujatia budú takéto záznamy vyhotovované a že účasťou vyjadrujete súhlas s týmto spracúvaním osobných údajov. V prípade nesúhlasu máte možnosť namietať proti vyhotovovaniu obrazového/obrazovo-zvukového záznamu svojej osoby u fotografa/kameramana.