<-- Novšie správy


 

Co sa dialo v roku 2016

 • 2. 11. 2016, 17:30-19:00
  Všetkých priaznivcov robotiky pozývame do tvorivej dieľne FabLab do vedeckého parku UK na Ilkovičovej 8 v Bratislave na prezentáciu víťazov tohtoročnej súťaže Robotour - outdoor delivery challenge.
  Viac informácií...  

 • 15. 10. 2016
  [ Smart Car ] Študenti STU v Bratislave sa znova môžu prihlásiť do prestížnej technickej súťaže NxP Cup o postup medzi 10 najlepších tímov na svetové finále. Deadline je 30. októbra 2016
  Viac informácií...  


 • 19. 9. 2016
  V atlantickom oceáne sa plaví osamelá bezposádková loď Opentransat Slovenského konštruktéra Andreja Osuského. Loď je riadená výhradne mikropočítačmi na palube, jediná komunikácia s loďou spočíva v príjme telemetrických informácií, ktoré môžete sledovať naživo tu: http://track.opentransat.com/

  Loď je poháňaná len vetrom, musí teda správne nastavovať svoje plachty a kormidlo tak, aby dokázala splniť svoj cieľ - prekonať Atlantický oceán. Zatiaľ najdlhší takýto pokus trval 18 dní, potom sa loď odmlčala. Prevažná väčšina však skončila do 24 hodín, prípadne pár dní. Už teraz sa Andrejova loď plaví piaty deň, čo je skvelý úspech. Loď prežila menšiu búrku, ktorá ju trocha povláčila po mori a teraz s napätím sledujeme, či znova naberie správny smer...

  Aktualizácia 7. 10. 2016: Loď je na mori už 24 dní, prešla niekoľkými búrkami a nie je celkom v poriadku. Napriek tomu však precestovala 902 km (pričom však dosť kľučkovala, vzdušnou čiarou je to zatiaľ "len" 296 km od pobrežia. Niektoré systémy však stále fungujú a loď sporadicky podáva o sebe základné informácie.
  Viac informácií...  
   

 • 5. 10. 2016, 17:30-19:00
  Všetkých priaznivcov robotiky pozývame do tvorivej dieľne FabLab do vedeckého parku UK na Ilkovičovej 8 v Bratislave na prezentáciu servisného robota.
  Viac informácií...  

 • 27.10.2016
  Martin: G-Robot
  Chceli by sme pozvať všetkých, ktorí začínajú s robotikou, ale aj tých, čo o nej niečo už vedia, na súťaž G-Robot, ktorá sa bude konať na Gymnáziu V.Paulinyho-Tótha v Martine dňa 27.októbra 2016. Súťaž je určená pre žiakov ZŠ a ceny sú parádne. Riadiaca kocka EV3 v hodnote 275 Eur, motory a iné ceny. Obedy pre účastníkov budú zdarma. Môžu prísť aj jednotlivci alebo tímy z CVČ, alebo aj rodičia so šikovnými deťmi. Podrobné info je na webe g-robot.gvpt.sk. Nájdete tam pravidlá, termíny, popis dráhy, môžete súťažiť v 2 kategóriách. Skrátka je to super akcia, deti sa tam zabavia a popritom sa aj niečo naučia a zasúťažia si.
  Download: G-Robot plagát

 • 4. 10. 2016, 10:00-11:00
  Bratislava, FMFI UK, poslucháreň C: Andrej Lúčny: Môže sa robot vidieť v zrkadle?
  Prednáška pre verejnosť v rámci akcie Extrapolácie 2016.  
 • 17. 9. 2016
  Jedenásty ročník súťaže autonómnych outdoorových robotov putoval tentoraz do Nemecka. Konal sa 17. septembra 2016 na univerzite v Deggendorfe. Základné pravidlá zostávali rovnaké. Pribudli bonusové body, ak robot dokáže náklad automaticky naložiť a prípadne aj v cieli vyložiť. Ako alternatíva k preprave súdka je možné prevážať aj 500 ml plechovky, ak sa naložia automaticky
  V súťaži so silným zastúpením tímov z Nemecka, Poľska, Česka, Švajčiarska a Slovenska zvíťazil slovenský tím Istrobotics v zložení Pavol Boško, Peter Boško, Radoslav Kováč a Tomáš Kováč z Bratislavy. Blahoželáme! Darilo sa aj robotovi Smelý Zajko z bratislavského "matfyzu", ktorý skončil na 3. - 5. mieste.


  Cenu si tím Istrobotics prevzal na radnici od starostu Deggendorfu, foto: David Obdržálek, MFF UK Praha.
  Viac informácií...  
   

 • 14. 9. 2016, 9:30-17:30
  Bratislava, Vedecký veľtrh 2016
  Navštívte stánok č. 58 (Robotika.SK) na Vedeckom veľtrhu v Eurovei!
  Viac informácií...  

 • 7. 9. 2016, 17:30-19:00
  Všetkých priaznivcov robotiky pozývame do tvorivej dieľne FabLab do vedeckého parku UK na Ilkovičovej 8 v Bratislave na 3D skenovanie (aj s praktickou ukážkou)
  Viac informácií...  

 • 17. 6. 2016
  RoBoJ Rádi bychom Vás pozvali na již sedmý ročník robotického festivalu RoBoJ Jeseník 2016, který se koná v pátek 17. června 2016. Určitě náš tým znáte, jak z FLL, tak i z Robotchallenge. Více o RoBoJi se dočtete zde: R.U.R. team Jeseník www.rurteam.cz, nebo se podívejte na krátkou videopozvánku. Jakékoliv otázky Vám rádi zodpovíme. Roman Chasák za R.U.R.team Jeseník, www.rurteam.cz.
 • 17. 6. 2016
  LEGObot Košice IT Valley a Stredná priemyselná škola elektrotechnická Prešov (SPŠE) organizujú finále súťaže LEGObot pre tímy zložené zo žiakov 7., 8. alebo 9. ročníka základných škôl. Súťažné kategórie: Paintbot - nakresliť fixkou obrázok podľa predlohy, Rescuebot - záchrana obetí z labyrintu, Speedybot - prejsť za najkratší čas určenú trať, Edubot - robotická učebná pomôcka pre výučbu v rámci ktoréhokoľvek predmetu na základnej škole. Viac informácií: na stránkach IT Valley. • 22. 6. 2016
  Robotický deň v Spišskej Novej Vsi Technická akadémia v Spišskej Novej Vsi v spolupráci s Nadáciou Volkswagen Slovakia po prvýkrát organizuje Robotický deň 2016 v aule školy. Cieľom podujatia je popularizácia robotiky pre mladých ľudí a zároveň formou súťaže vytvoriť priestor pre žiakov základných a stredných škôl prezentovať robotické zariadenia, ktoré skonštruovali a naprogramovali. Do súťaže sa môžu žiaci prihlásiť ale organizátori zároveň veľmi radi privítajú žiakov základných škôl aj ako divákov, účasť divákov treba nahlásiť do 17. júna 2016. Viac informácií: na stránkach Technickej akadémie v Spišskej Novej Vsi. • 25. - 26. 6. 2016
  Robonika.cz Tradičný Robotický den sa uskutoční cez víkend 25. - 26. júna 2016 v Prahe. Ako obvykle bude súčasťou Robotického dňa celý rad aktivít:
  • Súťaže
   • Zachráň medveďa
   • MiniSumo
   • Linefollower
   • RoboCarts
   • Ketchup House
   • new: Art, Robots & Entertainment
  Ďalej uvidíte študentské projekty a prezentácie firiem, ktoré sa robotikou zaoberajú.
  Podrobnosti...

 • 6. 6. 2016
  RBA Srdečne pozývame všetkých nadšencov robotiky (začiatočníkov aj pokročilých) na ďalší ročník našej skvelej súťaže Robotický Battle na Alejovej, ktorý sa uskutoční 6.6.2016 v priestoroch Gymnázia, Alejová 1, Košice. Celú súťaž pripravuju a organizujú mladí nadšenci robotiky, súčasni a bývalí žiaci školy s mnohými osobnými skúsenosťami v danej oblasti.
  Bližšie informácie nájdete v propozíciách, ako aj na stránke súťaže: robotickybattle.tk a stránke školy: www.galeje.sk.

 • 1. 6. 2016, 17:30-19:00
  Všetkých priaznivcov robotiky pozývame do tvorivej dieľne FabLab do vedeckého parku UK na Ilkovičovej 8 v Bratislave na stretnutie s vytlačeným robotom.
  Viac informácií...  

 • 4. 6. 2016
  Pozývame všetkých robotikov a divákov na 7. ročník súťaže RoboOrienteering, ktorá sa uskutoční 4. 6. 2016 v zámockom parku v Rychnově nad Kněžnou. Je to súťaž autonómnych outdoorových robotov, ktorých cieľom je samostatne dopraviť náklad do zadaných bodov. Zemepisné súradnice bodov budú tímu odovzdané len chvíľu pred štartom robota. Hodnotí sa presnosť dosiahnutia cieľového bodu a prejazd jednotlivými kontrolnými bodmi. Robot si musí sám zvoliť cestu a vyhýbať sa prekážkam. Organizuje VOS Rychnov n. Kněžnou

  Viac informácií...  
   

 • 14. 5. 2016
  [Robotem Rovne] Na súťaž outdorových robotov do Písku pozýva miestny Radioklub. Ísť rovno po parkovej cestičke nie je také jednoduché, ako sa môže zdať na prvý pohľad. Môžete použiť kompas, GPS či kameru, ale zúčastniť sa dá aj s jednoduchým autíčkom ktoré má zablokované kolieska a snaží sa ísť rovno.

  Viac informácií...  
   
   

 • 23. 4. 2016
  Ďalší ročník tradičnej robotickej súťaže v klasických kategóriách Stopár, Myš v bludisku, a Voľná jazda sa uskutočnil na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave.
  Viac informácií...

   


 • 16. - 17. 4. 2016
  Výstava pre všetkých domácich kutilov, konštruktérov, výskumníkov, skrátka všetkých, čo niečo robia, tvoria, vymýšľajú, vyrábajú. Elektronika, šitie, 3D tlač, zváranie, rádioamatéri. To všetko na jednom mieste, v starom sklade divadelných kulís v centre Viedne. Neuveriteľná mozaika tvorivosti, nadšenia, nápadov od výmyslu sveta. Robotika.SK bola jedným z účastníkov. Ak vám to tento rok nevyšlo, vrele odporúčame navštíviť o rok.
  Viac informácií...

   


 • 9. 4. 2016
  V Poľskom mestečku Rybnik sa uskutoční už ôsmy ročník súťaže Robotic Tournament, kde okrem klasických disciplín LineFollower, Micromouse, Freestyle, LEGO Linefollower budú roboty zápoliť aj v troch disciplínach kategórie Sumo: LEGO Sumo, Classic Sumo a Minisumo. Okrem toho špeciálne kategórie LEGO Constructor a RoboDragRace for Lego.
  Registrácia do 7. 4. 2016!
  Viac informácií...  

 • 6. 4. 2016, 17:30-19:00
  Všetkých priaznivcov robotiky pozývame do tvorivej dieľne FabLab do vedeckého parku UK na Ilkovičovej 8 v Bratislave na slávnostné zahájenie seminára Robotika.SK s príhovorom prof. Ing. Petra Hubinského, PhD. a prednáškou vzácneho hosťa Matěja Hoffmanna z Talianskeho technologického inštitútu.
  Viac informácií...  

 • 10. 3. 2016
  [ Smart Car ] Na FIIT STU v Bratislave sa uskutočnili kvalifikačné preteky prestížnej technickej súťaže NXP Cup stredoeurópskeho regiónu o postup medzi najlepšie tímy Európy. Súťažiacim z Poľska, Českej republiky a Slovenska sa ve+lmi nedarilo, pozrite sa sami...
  Viac informácií...  

 • 2. 3. 2016, 17:30-19:00
  Bratislava: FabLab, Andrej Lúčny: Ovládanie simulovaného humanoidného robota iCubSim pomocou architektúry Agent-Space
  Všetkých priaznivcov robotiky pozývame do tvorivej dieľne FabLab v novej budove CVTI na Ilkovičovej 8 v Bratislave. Ako testovaciu prevádzku sme pripravili prednášku o konkrétnom použití simulátora humanoidného robota iCub. Náš seminár, ktorý sa bude konať každú prvú stredu v mesiaci, slávnostne otvoríme v apríli, prednáškou vzácneho hosťa z Janova
  Viac informácií...  

 • 1. 3. 2016
  Akcia 2% Ak sa vám aktivity, ktoré prezentujeme na tejto stránke páčia, môžete našu činnosť podporiť poukázaním 2% z vami zaplatených daní. Tieto prostriedky nie sú nijako špecificky určené, takže ich môžeme použiť na činnosti, ktoré sa nezmestia do grantov. Dve percentá môže poukázať občan i firma.
  Ako na to...  


 • 12. 2. 2016
  Robotiáda - třetí ročník soutěže robotů na platformě LEGO 12.2.2016 ve VIDA Science centre v Brně ve dvou věkových kategoriích ZŠ a SŠ. Soutěžíme v autonomní Čáře, dálkově řízeném lovu na Medvěda a Volné disciplíně. Startovné 0 eur. Ceny mj. vítěz čáry dostane zaplacený registrační poplatek na Robochallange do Vídně. Více na webu www.robotiada.cz

 • 12. 2. 2016
  Na semifinálovom turnaji sa stretnú mladí slovenskí robotici s tímami z Českej Republiky, Maďarska a Poľska. Medzi 21 tímami budú tento raz Slováci v presile - na turnaj ich postúpilo zo 6 regiónov až 12. Najlepšie 4 tímy postupujú ďalej na finálový turnaj do maďarského Debrecínu, kde sa stretnú s najlepšími nemeckými, rakúskymi a švajčiarskymi tímami.
  Viac informácií: www.fll.sk

 • 2., 4., 11., 15. a 17. 12. 2015 a 14. 1. 2016
  Žiar nad Hronom, Žilina, Bratislava, Košice, Poprad a Banská Bystrica: FIRST LEGO League na Slovensku
  V decembri a januári prebeh regionálne turnaje robotickej súťaže FIRST LEGO League určenej pre tímy súťažiacich vo veku 10-16 rokov. Témou tohoto ročníka je nakladanie s odpadmi, súťažiaci na turnajoch nielen štartovali svoje roboty na ihrisku Robot-Game, ale aj súťažili o trofeje o najlepšiu prezentáciu výskumného projektu, najlepšiu tímovú prácu a najkvalitnejší design robota. Z turnajov postupujú dva najlpešie tímy do medzinárodného finále, ktoré sa tento rok koná v Košiciach.
  Viac informácií: www.fll.sk


   

  Staršie správy -->