<-- Novšie správy


 

Co sa dialo v roku 2015

 • 7. 12. 2015
  [ SciFi Handlová 2015 V Handlovej sa nevzdávajú a pozývajú divákov i súťažiacich na súťaž o cenu riaditeľa SOŠ. Súťaží sa v kategóriách
  Stopár a Voľná jazda.
  Viac informácií...  


 • 20. 11. 2015
  Martin: G-ROBOT
  G-ROBOT: Súťaž LEGO robotov na Gymnáziu Viliama Paulinyho-Tótha pre žiakov 2. stupňa základných škôl. Cieľom súťaže je vzbudiť záujem detí o robotiku. Súťaž je vhodná aj pre žiakov, ktorí s robotikou iba začínajú. V každej súťažnej kategórii budú ocenené prvé tri miesta atraktívnymi cenami v hodnote viac ako 1000 Eur. Vyhrať môžete základnú sadu EV3 v hodnote 400 Eur, doplnkové sady do LEGO robotov, motory, senzory a ďalšie robotické komponenty.
  Kategórie: 1. Staviame Slovensko - úlohou je skonštruovať a naprogramovať robota, ktorý má v čo najkratšom čase splniť vopred zadanú úlohu;
  2. Konštrukcia vlastného modelu na tému zvieratko. Štartovné je 0.
  Správa zo súťaže: na stránkach Gymnázia VPT v Martine...

 • 3. 11. 2015
  [ Smart Car ] Študenti STU v Bratislave sa znova môžu prihlásiť do prestížnej technickej súťaže Freescale Cup o postup medzi 10 najlepších tímov na svetové finále. Deadline je 25. novembra 2015
  Viac informácií...  


 • 1. 11. 2015
  [ IQRF Challenge II IQRF Wireless Challenge II je súťaž o najlepšiu bezdrôtovú aplikáciu. Navrhnite najlepšiu aplikáciu pre bezdrôtovú technologiu IQRF a bojujte o ceny v hodnote viac ako 100.000,- Kč. Súťaž je otvorená od 1. 11. 2015 do 29. 2. 2016. Súťažné projekty môžu vytvárať jednotlivci aj celé tímy. Súťažiaci majú ako podporu možnosť zakúpiť vývojové nástroje so zľavou až 65 %. Finálové zápolenie najlepších projektov bude prebiehať formou interaktívneho veľtrhu v apríli 2016.
  Viac informácií...  


 • 1. 11. 2015
  Petrohrad: RGT v Rusku (Lukáš Pariža)
  V septembri sa v ruskom Petrohrade konal medzinárodný robotický festival RoboFinist. Toto podujatie je organizované nadáciou Finist a Prezidentským Lýceom Fyziky a Matematiky #239. Zúčastnilo sa ho viac než 850 súťažiacich prihlásených do 28 rôznych disciplín. Medzi nich patrila aj posádka nášho družstva RGT. V tomto článku by sme sa chceli podeliť o naše zážitky z tejto súťaže.
  Čítať ďalej...  

 • 26. 10. 2015
  Primárnym cieľom krúžku je príprava tímu BLAFAB na súťaž First Lego League - FLL na Slovensku. Regionálne kolo súťaže bude v Bratislave 11. decembra 2015. Krúžok je podobne ako súťaž FLL určený pre mladých vo veku 10 - 16 rokov. Náplň práce na krúžku bude okrem stavby robotov zo stavebnice LEGO Mindstorms aj práca s novými technológiami (3D tlač a pod.), rozvoj tvorivosti a výskumné projekty.
  Miesto a technické zabezpečenie: Jozef Vaško, FabLab, Ilkovičova 2, Bratislava.

  viac informácií a kontakt...  


 • 26. 10. 2015
  minivýstava Robotika 2015 - v priestoroch Gymnázia Veľká okružná v Žiline uskutoční minivýstava Robotika 2015. Na výstave si môžete vyskúšať rôzne robotické zariadenia, ktoré postavili študenti pracujúci na kržku Tvorivá informatika. Dozviete sa viac o tom, ako robot vníma prostredie a aké spôsoby reakcie mu dokáže programátor nastaviť.

  Súčasťou výstavy je aj umelecká expozícia na tému Roboti a ja, ktorú tematicky pripravili v rámci Umenia a kultúry študenti prvého a druhého ročníka.

  Výstavu Robotika 2015 je vyvrcholením projektu, ktorý podporil Nadačný fond Kia Motors Slovakia v Nadácii Pontis.

  plagátik a viac informácií na stránke školy...  


 • 10. 10. 2015
  Partizánske: PartyRobot 2015
  PartyRobot - štvrtý ročník predstavovania robotov, výsledkov zručnosti konštruktérskeho a programátorského umenia mladých nadšencov pre robotiku. Príďte sa pozrieť na letisko v Malých Bieliciach, kde sa 10. októbra od 10:00 uskutoční prezentácia robotov a robotických modelov. Okrem toho uvidíte prehliadku leteckej techniky, počítačové hry a pozorovanie slnka.
  Viac informácií...  

 • 23. 9. 2015
  Dňa 23.9.2015 v rámci Noci vedcov v Cvernovke, Páričkova 18, 3 poschodie, po 19:00 (presný čas nie je známy, ale bude sa tam na čo pozerať) bude pred diskusiou o prenose vedecko-technických poznatkov do praxe prednášať Andrej Lúčny na tému: Typy myslenia a možnosti ich technického využitia.

  Pri obavách o následky prenosu umelej inteligencie do praxe sa často zabúda na to, že je možné rozlíšiť jej rôzne formy. Poslucháča zoznámime s Dennettovou klasifikáciou týchto foriem a spôsobmi akými sa nimi dá inšpirovať pri tvorbe robotov. Spomenieme aj dva základné prístupy k takej tvorbe a to kognitivizmus a postkognitivizmus a príklady ich aplikácii v praxi. Vďaka tomu by poslucháč mohol nahliadnuť významný rozdiel medzi uchopením témy umelej inteligencie v sci-fi či verejnom diskurze na jednej strane a vo vede na strane druhej.
  Viac informácií...  

 • 4. 6. 2015
  [ RBA ] Dňa 4.6.2015 sa na pôde Gymnázia Alejová v Košiciach už po šiesty krát stretneme pod zástavou RBA, tešíme sa na Vás, Vaše nápady a ďalší úspešný ročník! Opäť si zmeráme sily v obľúbenom Racingu, Vlastnom modeli a v tohtoročnej novej Robotickej výzve! Pravidlá môžete očakávať v priebehu nasledujúcich týždňov.
  Viac informácií...  

 • 19. 5. 2015
  Dňa 19.5. o 18:00 v Educafe na Robotníckej 5 (neďaleko Istropolisu) bude prednáška pre (laickú) verejnosť na tému "Vidia roboty ako my, alebo len šikovne podvádzajú?"
  Viac informácií...  

 • 2. 5. 2015
  [ SPR Handlová 2015 V Handlovej sa pripravuje už 3. ročník Stretnutia priaznivcov robotiky. Súťaže v kategóriách Minisumo, LegoSumo, Stopár a Voľný štýl.
  Viac informácií...  
  NEW: Organizátori s ľutosťou oznámili, že súťaž Stretnutie priaznivcov robotiky 2015 sa neuskutoční pre odstúpenie hlavného sponzora.

 • 25. 4. 2015
  Ďalší ročník tradičnej robotickej súťaže v klasických kategóriách Stopár, Myš v bludisku, a Vouná jazda sa uskutoční koncom apríla na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave.
  Nová kategória: Lietajúca výzva!
  Viac informácií...  

  NEW: Tlačová správa s výsledkami
  Rôzne formáty: (.doc, 85 kB), (.odt, 85 kB), (.pdf, 110 kB)

 • Fotografie pre tlač

 • 25. 3. 2015
  Séria krátkych prednášok o CERNe očami inžinierov a technikov sa uskutoční v stredu, 25. 3. 2015 od 14:30 hod. v miestnosti CD-300 na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave, Mlynská dolina, Ilkovičova 3. Vstup voľný. Robotika? Áno - budeme hovoriť aj o robotoch, ktoré pracujú vo výpočtovom centre.
  Viac informácií...  
   
   

 • 10. 3. 2015
   [FabLab] Tvorivá dielňa FabLab - otvorená platforma pre dizajnérov, vývojárov, umelcov, študentov a širokú verejnosť ponúka priestor pre zoznámenie sa s prácou a technológiami digitálnej výroby 21. storočia. V priestoroch na FIIT STU v Bratislave získate prístup k 3D tlačiarni, laserovému vyrezávaciemu stolu a ďalším zaujímavým technológiam.
  Viac informácií...  

  []

 • 12. 2. 2015
  [ LL FLL ] Odštartovali sme Letnú ligu FLL 2015. Tento rok hráte o stavebnicu LEGO MINDSTORMS Education EV3! Súťaž bude mať 10 kôl, ale zapojíť sa môžete hoci aj len do jedného z nich. Určená je pre viacčlenné tímy vo veku 10 - 16 rokov. Každé dva týždne vydáme nové zadanie, na riešenie máte 3 týždne. Tu nemôžete chýbať!
  Viac informácií...  

  []

 • 11. 2. 2015
  Akcia 2% Ak sa vám aktivity, ktoré prezentujeme na tejto stránke páčia, môžete našu činnosť podporiť poukázaním 2% z vami zaplatených daní. Tieto prostriedky nie sú nijako špecificky určené, takže ich môžeme použiť na činnosti, ktoré sa nezmestia do grantov. Dve percentá môže poukázať občan i firma.
  Ako na to...

 • 25. - 26. 4. 2015
  Rakúski organizátori ponúkajú možnosť zúčastniť sa na aprílovom turnaji vo Villachu na Fachhochschule Kärnten. Registrácia už začala, prihlásiť sa môžete do 15. 3. Kategórie poznáte zo slovenských súťaží (Tanec, Záchranár a Futbal)
  Viac informácií...

 • 28. 3. 2015
  V Poľskom mestečku Rybnik sa uskutoční siedmy ročník súťaže Robotic Tournament, kde okrem klasických disciplín LineFollower, Micromouse, Freestyle, LEGO Linefollower budú roboty zápoliť aj v troch disciplínach kategórie Sumo: LEGO Sumo, Classic Sumo a Minisumo. Okrem toho špeciálna kategória LEGO Constructor
  Registrácia do 28. 3. 2015!
  Viac informácií...  

 • 11. - 12. 4. 2015
  Na najväčšej robotickej medzinárodnej súťaži v našom okolí sa pravidelne darí aj Slovákom! Príďte sa pozrieť, či to tak bude aj tento rok, registrovaných je 13 robotov zo Slovenska. Celkovo je prihlásených viac ako 600 robotov, len v kategóriach Linefollower a MiniSumo je ich viac ako 100. Uvidíte celkovo 13 súťažných kategórií.  

  Viac informácií...

 • 16. - 18. 4. 2015
  Už dvadsiaty ročník vzdelávacej súťaže v stavbe a programovaní robotov pre základné a stredné školy v kategóriách Futbal, Záchranár a Tanec robotov sa aj tento rok uskutoční v Pustých Úľanoch. Organizátori zo Slovenskej spoločnosti elektronikov v spolupráci so ZŠ Pusté Úľany sa tešia na Vašu účasť.
  Viac informácií...
   


   

  Staršie správy -->