logo

20. ročník medzinárodnej súťaže robotov
Fakulta elektrotechniky a informatiky, STU v Bratislave, Mlynská dolina

Istrobot, 25.04.2020

Vyhlasujeme dvadsiaty ročník súťaže Istrobot!
 • Kedy?   V sobotu 25. apríla 2020.
 • Kde?   Na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave, Ilkovičova 3, GPS: 48.153597, 17.072588
 • Za koľko?   Zadarmo pre divákov i účastníkov
 • Pre koho?   Bez vekového obmedzenia, od školákov až po dôchodcov.

Informácia pre verejnosť

Súťaž je prístupná verejnosti, vstup voľný. Nie je potrebné sa registrovať, stačí prísť.

Program 25. 04. 2020

Vo všeobecnosti:

Dopoludnia prebiehajú kvalifikačné súťaže v jednotlivých kategóriách a výstava robotov v súťaži Voľná jazda. Hoci podujatie je verejne prístupné po celý deň, pre verejnosť odporúčame najmä popoludňajšiu časť, kedy budú na programe finále jednotlivých kategórií.
Počas celého trvania podujatia bude možné navštíviť Národné centrum robotiky ako aj ukážky 3D tlače a mobilnej robotiky.

Podrobnejšie informácie neskôr...

Program na stiahnutie

Pripravuje sa...

Servis

 • Ako sa k nám dostanete?

  Tu je popis...

  Najbližšie zastávky MHD: Botanická záhrada (južne od školy, električky a autobusy), ZOO (severovýchodne od školy, autobusy).

 • Ubytovanie
  Rezerváciu ani žiaden iný ubytovací servis pre súťažiacich nezabezpečujeme. Môžeme odporučiť ubytovňu SZÚ na Kramároch, ktorá má dostatočnú kapacitu (hlavne cez víkendy) a je aj ľahko dostupná MHD z miesta súťaže.

Kategórie a pravidlá

Roboty súťažia v nasledujúcich kategóriách:

ico

Stopár

Robot - stopár má čo najrýchlejšie prejsť zadanú dráhu a zdolať všetky jej nástrahy. Na dráhe sú umiestnené rozličné prekážky, napríklad tunel, prerušenie čiary alebo tehlička, ktorú treba obísť.
Podrobnosti...

ico

Myš v bludisku

Autonómny robot - myš má čo najrýchlejšie nájsť cestu bludiskom. Pri hľadaní cesty bludiskom sa dá použiť pravidlo pravej, resp. ľavej ruky, ale takáto cesta nebude najkratšia.
Podrobnosti...

ico

V sklade kečupu

V tejto kategórii je úlohou zostrojiť robota, ktorý dokáže správne usporiadať konzervy s paradajkovým pretlakom v sklade. Súťaží vždy dvojica robotov, vyhráva ten, ktorý rýchlejšie a dokonalejšie splní úlohu.
Podrobnosti...

ico

Robotí šprint

Úlohou robota v tejto disciplíne je prebehnúť do cieľa čo najrýchlejšie. Táto disciplína je určená výhradne pre kráčajúce roboty s maximálnym počtom nôh 8. Noha je pohybový mechanizmus pre kráčavý alebo skákavý pohyb s minimálnym počtom stupňov voľnosti 2.

ico

Tam a zasa späť

Nová outdoorová súťaž, v ktorej má robot čo najrýchlejšie prejsť tam a späť.
Podrobnosti...

ico

Voľná jazda

Táto kategória je určená na predvádzanie výrobkov, ktoré nespadajú do prvých troch kategórií. Každý súťažiaci môže predviesť všetko, čo jeho robot dokáže. O víťazovi rozhodne porota na základe prezentácie robota
Podrobnosti...

ico

Spoločné pravidlá

Okrem toho platia pre všetky kategórie spoločné pravidlá týkajúce sa hlavne bezpečnosti a použitých materiálov.

Ochrana osobných údajov (GDPR)

Registráciou a vyplnením prihlášky na súťaž Istrobot účastníci súhlasia so zverejnením svojich osobných údajov v podobe prihlášky, štartovej listiny a výsledkov na webe súťaže (istrobot.sk a robotika.sk). Mená víťazov sa môžu objaviť aj v tlačovej správe a médiach, ako aj na sociálnych sieťach (facebook, Instagram, YouTube).Fotografovanie a video: Naše podujatia sú verejné. Vaše osobné údaje v rozsahu fotografií a videozáznamov, týkajúce sa osoby účastníka alebo jeho prejavov osobnej povahy v súvislosti s vašou účasťou na podujatí, spracúvame za účelom ich získania (vyhotovenia) a použitia, a to formou ich zverejnenia na webovej stránke robotika.sk a istrobot.sk, na sociálnych sieťach, v tlačových správach a u spoluorganizátorov a na účel propagácie organizátorov a robotiky. Vezmite, prosím, na vedomie, že počas podujatia budú takéto záznamy vyhotovované a že účasťou vyjadrujete súhlas s týmto spracúvaním osobných údajov. V prípade nesúhlasu máte možnosť namietať proti vyhotovovaniu obrazového/obrazovo-zvukového záznamu svojej osoby u fotografa/kameramana.